5 od 13 globalnih partnerjev evropskega nogometnega prvenstva je kitajskih. Za Bloomberg Adria sem komentiral razloge za to, kakšni so trendi in posledice.
Nekaj izsekov komentarja tukaj, medtem ko je celoten članek dostopen na tej povezavi: “Povečana prisotnost kitajskih podjetij med evropskimi oglaševalci je neposredni rezultat rasti kitajskega gospodarstva in dejstva, da v zadnjem desetletju prav na Kitajskem nastajajo novi gospodarski velikani, ki za zagotavljanje rasti potrebujejo tudi širitev na globalne trge, predvsem tiste z večjo kupno močjo,” je povedal strokovnjak za komuniciranje Denis Mancevič. Gledalcev prisotnost kitajskih pokroviteljev na Euru 2024 ne bi smela presenečati, v prihodnje bomo tega videli še več. Napačno je na to gledati izključno skozi prizmo širitve kitajskega (političnega) vpliva na svetu, ampak je to v večji meri pogojeno s tržnimi vzvodi in poslovnimi cilji korporacij, ki seveda izkoriščajo globalizacijske dejavnike, vzpostavljene v zadnjih desetletjih,” je povedal.
“Pred desetletjem so globalizacijski dejavniki in poti tekle v smeri zahod–vzhod, danes pa obratno, z vzhoda na zahod – in na to se še moramo v Evropi pripraviti,” je povedal strokovnjak za komuniciranje Denis Mancevič.
Sharing is caring!